SOCCA

Mūsų partneriai:

2023-12-23

2023-ieji metai per mažojo futbolo prizmę

Lietuvos mažojo futbolo asociacija tradiciškai nusprendė apžvelgti 2023 metus per mažojo futbolo prizmę.

Šie metai mažajam futbolo buvo tikrai geri – futbolo buvo daug ir jo daug buvo ne tik Lietuvoje, bet ir už mūsų šalies ribų, o norint visą tai prisiminti – reikės sėsti į „laiko mašiną“ ir nukeliauti į praeitį.

Vasario 16-oji. Nors mažojo futbolo sezonas dažniausiai prasideda pavasarį, bet jau ketvirtą kartą istorijoje mažojo futbolo entuziastai Vilniaus „Fanų“ stadiono dirbtinę dangą išbandė žiemą – vasario 16-ąją. Simboliška, kad per šią šalies šventę turnyre dalyvavo 16 komandų. Geriausiai sekėsi pirmą vietą turnyre užėmusiai Panevėžio komandai „Mažoji Čikaga“, kurios gretose išsiskyrė buvęs Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėjas Simonas Stankevičius. Panevėžiečiai finale 3:1 nugalėjo FK „Niekur nežaidę“ iš Marijampolės.

Visgi, turnyro esmė buvo ne mažasis futbolas, o parama Ukrainai. Visos turnyre surinktos lėšos buvo paskirtos būtent Ukrainai.

Vasario 16-osios turnyras | Organizatorių nuotr.

MFL Supertaurė. Kita žyma mažajame futbole buvo balandžio 1-oji. Ne, tai ne melagių diena, o Vilniaus mažojo futbolo mekos – MFL sezono pradžia. Tą dieną įvyko MFL Supertaurės keturių komandų turnyras, kurio finale susirėmė vieni aršiausių varžovų – „El Dorado“ ir „Eagle Team“. „Auksiniai berniukai“ (pamatysite, kad taip jie vadinami ne veltui), sezoną pradėjo su trofėjumi rankose – nugalėję „Erelius“ rezultatu 4:3.

El Dorado laimėjo MFL Supertaurę | Organizatorių nuotr.

MFL. Įvykus MFL Supertaurės turnyrui, jau kitą savaitę prasidėjo ir 11-asis MFL lygos sezonas, kuris vyko iki pat spalio mėnesio pabaigos. Ilgas ir alinantis sezonas ir vėl sėkmingiausias buvo „El Dorado“ ekipai, kuri šeštą kartą tapo MFL A diviziono nugalėtojais. Antrą kartą bronzos medalius istorijoje laimėjo FK „Dinamika“, o šeštą kartą lygos istorijoje sidabrą iškovojo „Eagle Team“.

El Dorado su MFL čempionų titulu | Organizatorių nuotr.

Tuo metu MFL lygos B divizione ant prizininkų pakylos lipo ir nauji veidai. B divizione trečią vietą antrus metus iš eilės užėmė FM „Vilniaus Vytis“, sidabrą pirmą kartą istorijoje iškovojo FC „Žalia Raudona“, o pirmu mėginimu auksą pasiėmė MFL debiutavusi FK „Grija“.

FK Grija triumfas | Organizatorių nuotr.

MFL taurė. Per daug nenukeliaujant nuo MFL temos, dar reikia priminti ir MFL taurės turnyrą. Birželio 17 dieną MFL taurę į viršų kėlė... atspėjote – „El Dorado“, kurie finale 6:1 nugalėjo FK „Dinamika“ klubą.

Lietuvos mažojo futbolo taurė. Pereinant nuo vienos taurės prie kitos, grįžkime beveik mėnesiu atgal – į gegužės 20 dieną. Tą dieną Varėnoje įvyko trečiasis Lietuvos mažojo futbolo taurės turnyras, kuriame po metų pertraukos ir vėl triumfavo „El Dorado“. Finalinėse rungtynėse prireikė bulitų serijos, kurioje lemiamas Artūro Juchno smūgis leido „El Dorado“ ekipai palaužti Jurbarko „Imsrę“, o Artūrui – iškovoti naudingiausio žaidėjo trofėjų. Trečioje LMFT turnyro vietoje liko Kauno „Hegelmann Minifootball“ ekipa, kuriai tikriausiai tai buvo geriausia sezono akimirka, nes likęs sezonas Lietuvos mažojo futbolo čempionų vardą ginančiai komandai buvo labai prastas.

El Dorado laimėjo Lietuvs mažojo futbolo taurę | Organizatorių nuotr.

Jei dar grįžtume prie „El Dorado“, reikia paminėti, kad be jau išvardintų trofėjų ši komanda iškovojo ir dar vieną – jie tapo naktinio turnyro, kurį organizavo Vilniaus FK „Žalgiris“, nugalėtojais.

El Dorado laimėjo naktinį Žalgirio organizuotą turnyrą | Organizatorių nuotr.

Lietuvos mažojo futbolo čempionatas. Savaitę po taurės turnyro Jurbarke prasidėjo jau septintasis Lietuvos mažojo futbolo čempionatas. Aštuonių komandų čempionatas vyko iki rugsėjo mėnesio ir finišavo Radviliškyje, o būtent šio miesto komandai pavyko tapti čempionais – debiutinis FSK „Radviliškio“ sezonas mažajame futbole buvo pažymėtas auksu iš legendinio Valdo Ivanausko rankų. Kiti debiutantai Kauno FK „Smūgis“ liko antroje vietoje, o bronzos medalius pirmą kartą savo istorijoje iškovojo SC-FK „Akmenės“ ekipa.

FSK Radviliškis su Lietuvos mažojo futbolo taure | Organizatorių nuotr.

Jau minėtai „Hegelmann Minifootball“ ekipai sezonas buvo tragiškas – komandai visiškai nepavyko praėjusių metų titulo gynyba ir vos su 3 taškais ji liko paskutinėje vietoje.

Gražiausi Lietuvos mažojo futbolo čempionato įvarčiai:


Socca pasaulio čempionatas. Lietuvos mažojo futbolo čempionate sužaidus tik vieną etapą, Tomo Butkaus suburta ir Mindaugo Grigalevičiaus bei Giedriaus Brazaičio treniruojama Lietuvos mažojo futbolo rinktinė išvyko į Vokietijos miestą Eseną, kuriame birželio 2-11 dienomis vyko 2023 metų Socca pasaulio čempionatas.

Dar prieš čempionatą Lietuva išsiskyrė savo komunikacija – ne tik įdomiais pristatomaisiais ir interviu pobūdžio vaizdo įrašais, bet ir Vilnių aplėkusiais bei čempionato atributika papuoštais velomobiliais, kuriuos vairavo būtent Lietuvos mažojo futbolo rinktinės nariai.

Pasaulio čempionato reklama | Organizatorių nuotr.

Vokietijoje Lietuvos mažojo futbolo rinktinei pradžia buvo daugiau nei gera. Per DELFI TV rodytas pirmąsias rungtynes Lietuva laimėjo net 8:0 prieš Mauricijų. Po to sekė užtikrinta pergalė prieš Peru 6:2, o trečiosios grupės rungtynės buvo tokios, kurių dar tikriausiai niekas nepamirš.

Po pirmojo kėlinio Rumunija prieš Lietuvą pirmavo 2:0, bet antrajame kėlinyje Lietuva surengė įspūdingą pasirodymą, kurį vainikavo trys įvarčiai be atsako ir paskutinėmis sekundėmis iškovota pergalė rezultatu 3:2.

Lietuvos mažojo futbolo rinktinė | Organizatorių nuotr.

Ne veltui po tokios pergalės buvo paruoštas LNK žinių reportažas, kurį pamatė daugybė žmonių.

LNK žinių reportažas apie Lietuvos mažojo futbolo rinktinės pasirodymą pasaulio čempionate:

Visgi, pirmi savo grupėje likę lietuvaičiai krito pirmajame atkrintamųjų etape prieš Kipro rinktinę. Nors Lietuvai pavyko išplėšti bulitų seriją (pagrindinis laikas pasibaigė lygiosiomis 2:2), bet pati bulitų serija nesusiklostė sėkmingai ir ji Kiprui buvo pralaimėta rezultatu 1:2.

Apskritai bulitai šių metų Socca mažojo futbolo čempionate turėjo svarbią rolę, nes ir čempionais tapęs Kazachstanas triumfavo būtent po bulitų serijos.

Bet ir be bulitų čempionate buvo įmušta daug gražių įvarčių, o kažkiek jų pelnė ir Lietuva. Tiesa, po šio savo pasirodymo Lietuvos mažojo futbolo rinktinė Socca reitinge nukrito keturiomis pozicijomis – į 26 vietą.

Gražiausi Lietuvos mažojo futbolo rinktinės įvarčiai 2023 metų pasaulio čempionate:

Baltijos taurė. Viena iš šių metų vyšnia ant torto tapo Baltijos mažojo futbolo taurė. Po penkių metų pertraukos klubinis Baltijos taurės turnyras buvo surengtas Rygoje, nuostabiame LNK futbolo komplekse rugpjūčio 5-6 dienomis.

Aštuonių komandų turnyras pasižymėjo ne tik puikia komunikacija, nauju tinklalapiu, transliacijomis ir prizais, bet ir gražiu futbolu. Tiesa, Lietuvos komandoms nepavyko pasiekti finalo, o toliausiai iki pusfinalio buvo nužygiavusi „El Dorado“ ekipa (pralaimėjo po bulitų serijos).

Finale šįkart susirėmė dvi Latvijos komandos – FC „Nica/OtankiMill” po bulitų serijos įveikė kitą „Krupis city Tukums“ ir kėlė Baltijos taurę į viršų.

Baltijos taurės laimėtojai - FC Nica | Organizatorių nuotr.

Dvejų dienų turnyras suteikė puikių emocijų ir 2024 metais ketina suteikti jų dar daugiau. Taip, Baltijos mažojo futbolo taurė vyks ir kitais metais, vėl Rygoje, tik aktyvių veiklų bus dar daugiau ne tik žaidėjams, bet ir žiūrovams.

Naktinis turnyras. Dar viena išskirtinė veikla buvo įvykdyta rugsėjo 2 dieną – tai Naktinis minifutbolo 3 prieš 3 turnyras. Jis startavo 21 val. Vakaro Vilniaus „Fanų“ stadione, o nugalėtojai paaiškėjo gerokai po vidurnakčio. Finišo tiesiąją pasiekė tik keturios komandos, o paskutinę pergalę finalinėje dvikovoje iškovojo FK „Neandartiolai“. Antrą vietą užėmė FC „Brothers“, trečioje liko FK „Pakrausim“, o greta prizininkų pakylos finišavo FK „Fiasko“ komanda.

Laisvalaikio lyga – Leisure Leagues. Pagal „Laisvalaikio lyga tavo mieste“ projektą, šiais metais „Leisure Leagues“ festivalių jau nebuvo, tačiau „Laisvalaikio lygos“ aktyviai vyko visoje Lietuvoje. Marijampolė, Kaunas, Paberžė, Prienai, Naujoji Akmenė, Alytus, Varėna, Telšiai – tiek miestų vykdė „Laisvalaikio lygas“ ir suteikė progą sportuoti tiek vaikams, jaunuoliams, tiek suaugusiems. Iš viso per pavasario ir rudens sezonus futbolo kamuolį laisvalaikio lygose gainiojo virš 1000 žmonių, o tai jiems padėjo gerinti savo fizinę būklę bei mažojo futbolo įgūdžius. Džiaugiamės ir didžiuojamės šiuo projektu bei galime pranešti, kad jis pratęstas iki pat 2025 metų pavasario, o kas žino, gal iki to laiko „Laisvalaikio lyga“ atsiras ir tavo mieste?

Laisvalaikio lyga Varėnoje | Organizatorių nuotr.

Laisvalaikio lyga Paberžėje | Organizatorių nuotr.

Epilogas. Na, o pabaigai norime padėkoti savo rėmėjams – įmonėms „Betsafe“, UAB „NorDAN“, UAB „Sports Mode“, Sportcup.lt ir „Outlet Park“.

Linkime joms kuo sėkmingesnių 2024 metų, o visiems skaitytojams ir mažojo futbolo entuziastams – šiltų ir gražių artėjančių švenčių bei entuziastingų ir prasmingų 2024 metų. Tegul mažasis futbolas būna Jūsų širdyse!

Alytus Kaunas Klaipėda Marijampolė Panevėžys Šiauliai Tauragė Telšiai Utena Vilnius

Išsirinkite apskritį


Šalių reitingai

ŠalisTaškai
1.Kazachstanas

1

2.Brazilija

1

3.Lenkija

1

4.Meksika

1

5.Vokietija

1

6.Graikija

1

7.Ukraina

1

8.Kroatija

1

9.Slovėnija

1

10.Jungtinės Valstijos

1

Žiurėti visus>>>

Mūsų partneriai:

© Lietuvos mažojo futbolo asociacija